Praca na statkach pasażerskich

 

praca na statkach pasażerskich

DFDS Seaways – praca na statkach pasażerskich

Praca na statku pasażerskim to nie tylko wakacyjna propozycja dla studentów! Możliwość stałej współpracy w systemie rotacyjnym!

King Seaways i Princess Seaways to promy samochodowo-pasażerskie. Kursują pomiędzy Newcastle (Wlk. Brytania) a IJmuden (Holandia). Jednorazowo zabierają na pokład niemal 1500 pasażerów i pół tysiąca samochodów. Swoim gościom oferują liczne rozrywki oraz szeroki wybór restauracji, pubów i kawiarni. 

Stale poszukujemy stewardes i stewardów oraz kelnerek i kelnerów.

PRZY PIERWSZYM KONTRAKCIE CERTYFIKATY MORSKIE NIE SĄ WYMAGANE!

Na statki pod duńską flagą raz w życiu można pojechać bez świadectw potwierdzających przeszkolenie w kwestiach bezpieczeństwa. Kontrakt taki może trwać maksymalnie 4 tygodnie. Przy wyjazdach kolejnych lub dłuższych, należy już posiadać odpowiednie dokumenty.

Kursy podstawowe organizowane są w Gdyni i Szczecinie niemal co tydzień. Składają się z czterech części: indywidualne techniki ratunkowe, elementarna pierwsza pomoc, przeciwpożarowy, bezpieczeństwo własne/odpowiedzialność wspólna. Nie ma specjalnych wymagań wstępnych poza dobrym stanem zdrowia (bez którego i tak nie otrzyma się morskiego świadectwa zdrowia) oraz umiejętnością przepłynięcia kilkudziesięciu metrów dowolną techniką bez limitu czasu. 

Takie szkolenie trwa 5-6 dni i kosztuje  1000-1200zl. Certyfikat ważny jest przez 5 lat.

Niezbędne jest posiadanie morskiego świadectwa zdrowia. Można je wyrobić u lekarzy uprawnionych do wystawiania takich dokumentów. Listy takich lekarzy publikowane są na stronach urzędów morskich. Armator zwraca koszt wystawienia dokumentu (ok. 150zl), badania należy wykonać na własny koszt (morfologia, RTG klatki piersiowej, EKG bez opisów). W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny, podpowiemy.

Załoga jest międzynarodowa. Językiem roboczym na statku jest angielski, dlatego jego znajomość nie tylko ułatwia życie, ale jest wręcz niezbędna. Nie musi to być poziom fluent, ale komunikatywny to absolutne minimum. Potwierdzeniem umiejętności językowych jest wynik testu Marlins. Test ma formę rozmowy z lektorem. 

Praca na statkach pasażerskich jest dość wymagająca, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. 

Wymagania:

  • doświadczenie w gastronomii/branży hotelowej
  • morskie świadectwo zdrowia
  • znajomość języka angielskiego potwierdzona certyfikatem Marlins
  • chęć do pracy, zaangażowanie, umiejętność pracy w grupie, pozytywna postawa

Jak aplikować

Zainteresowanych prosimy o przesłanie CV w jęz. angielskim wraz ze zdjęciem na seamar@seamar.pl.

Do cv prosimy dołączyć poniższe zgody

zgoda na przetwarzanie danych osobowych marynarza – aktywna

Po zgłoszeniu warto zadzwonić (58 660 33 40) i upewnić się, że wiadomość dotarła.

Aktualne oferty można znaleźć tutaj.